Psühholoogia

Psühholoogiamoodul annab ülevaate psühholoogia teaduslikust lähenemisest suhtlemis-, isiksuse-, sotsiaalpsühholoogias, tunnetusprotsesside üldseaduspärasustest ning vaimse tervise alustaladest. Mooduli läbimisel kujuneb õpilastel ülevaatlik arusaam psühholoogiast kui inimese tunnetust ja käitumist uurivast teadusest. 

Vaimse tervise ABC - 10.klass

Kuidas tagada endale hea vaimne tervise? Selleks tuleb kursuse käigus juttu vaimse tervise alustaladest: uni, füüsiline aktiivsus ja toitumine. Paneme kokku praktilise plaani, kuidas stressi maandada ja enda heaolu säilitada. 

Suhtlemispsühholoogia – 10.klass 

Kursuse eesmärgiks on suhtlemisoskuste arendamine. Igast teemast antakse põgus ülevaade ja viiakse läbi praktilisi harjutusi. Näiteid käsitletavatest teemadest: verbaalne ja mitteverbaalne suhtlemine, aktiivne kuulamine, enesekehtestamine, konfliktidega toimetulek. 

Sotsiaalpsühholoogia – 11.klass  

Kursusel tutvustatakse sotsiaalpsühholoogia põhilisi uurimisküsimusi ja põhimõisteid. Räägime sotsiaalsest tajust, hoiakutest, eelarvamustest, sotsiaalsest mõjutamisest, agressiivsusest, gruppide kujunemisest, struktuurist ja grupis toimuvatest protsessidest, mõjust ja võimust. 

Psühholoogia alused - 11. klass 

Kursusel tutvume erinevate tunnetusprotsessidega: uurime, miks me tajume ümbritsevat nii, nagu tajume; miks mõned asjad jäävad paremini meelde kui teised; kuidas me mõtleme. Vaatame emotsioone kui protsesse ja püüame erinevaid emotsioone ära tunda. Kursus lõpeb erinevate õppimist puudutavate testide tegemise ja nende põhjal koostatud eneseanalüüsiga. 

Isiksusepsühholoogia - 12. klass 

Kursus annab ülevaate isiksuse ja intelligentsuse erinevatest käsitlustest. Räägitakse väärtustest, motivatsioonist, enesehinnangust, isiksuseomaduste arengust ja nende mõjust käitumisele.

Avaldatud 12.02.2019. Viimati muudetud 25.06.2024.